Sawa, mały wielki bohater

Reżyseria:Maksim Fadeev
Obsada:W polskiej wersji: Filip Rogowski, Anna Dereszowska, Piotr Fronczewski, Piotr Grabowski, Mariusz Czajka, Bohdan Łazuka, Barbara Wrzesińska

„Sawa. Mały wielki bohater” to oryginalna filmowa baśń, która przekazuje młodym widzom oraz ich rodzicom inspirujące i wartościowe treści. W przebojowej i maksymalnie kolorowej formie opowiada o potrzebie troszczenia się o bliskich, pięknie nawiązywania nowych przyjaźni, odkrywaniu w sobie wewnętrznej siły oraz podążaniu za głosem własnego serca. „Od dawna fascynowałem się nieskończonymi możliwościami kina animowanego”, opowiada Maksim Fadeev. „Udało mi się stworzyć wcześniej kilka krótkich bajek, ale muszę przyznać, że żadna z nich nie przygotowała mnie na wyzwanie, jakim było zrealizowanie Sawy. Małego wielkiego bohatera”, dodaje reżyser. „Była to ogromna przygoda, ponieważ mogliśmy powołać do życia zupełnie nowy, cudownie baśniowy świat, który – jestem o tym przekonany – zachwyci wiele dzieci”.

Ekipa:

MAKSIM FADEEV (Reżyser, współscenarzysta, kompozytor)

Uznany rosyjski kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, piosenkarz oraz reżyser.

Maksim pracował z wieloma słynnymi rosyjskimi artystami, zarówno jako kompozytor i autor tekstów, jak i producent. Na jego ogromnym doświadczeniu skorzystali między innymi tacy artyści jak Gluk’oZa, Serebro, Total, Irakly oraz Yulia Savicheva. Co więcej, Serebro i Yulia Savicheva reprezentowali Rosję na Konkursie Piosenki Eurowizja, odpowiednio w 2007 i 2004 roku.

Maksim jest również uznanym reżyserem. Ma na koncie ponad sto wideoklipów dla różnych artystów. Przez dwa sezony był jurorem oraz jednym z producentów programu „Voice Kids Russia”. Alisa Kozhikina, należąca do jego drużyny, wygrała konkurs w roku 2014 i reprezentowała Rosję w Konkursie Piosenki Eurowizja dla Dzieci. Maksim Fadeev jest również jurorem oraz jednym z producentów rosyjskiej wersji programu „X Factor”. W 2007 roku Fadeev założył wraz z Aleksandrem Chistyakovem oraz Natalią Ionovą, wokalistką zespołu Gluk’oZa, firmę produkcyjną „Glukoza Production Studios”. „Sawa. Mały wielki bohater” jest pierwszą pełnometrażową animacją zrealizowaną przez firmę, która wcześniej nakręciła szereg animowanych wideoklipów.

GREGORY POIRIER (Współscenarzysta)

Uznany amerykański scenarzysta, reżyser oraz producent filmowy i telewizyjny. Za scenariusz do filmu „Rosewood w ogniu” Johna Singletona otrzymał od Gildii Amerykańskich Scenarzystów Filmowych nagrodę Paul Selvin Award. Ma na swoim koncie także scenariusz do komedii „Agencie, podaj łapę” Johna Whiteshella, napisał również i wyreżyserował pełnometrażową komedię zatytułowaną „Kocurek”. Poirier pracował także przy takich filmach jak „Król Lew II: Czas Simby” Darrella Rooneya, „I uderzył grom” Petera Hyamsa, „Skarb narodów: Księga tajemnic” Jona Turtletauba oraz „Nasza niania jest agentem” Briana Levanta. Gregory Poirier jest współtwórcą, scenarzystą oraz producentem wykonawczym serialu „Missing: Zaginiony”, który był emitowany w 2012 roku na antenie stacji ABC.

 

ALEKSANDR CHISTYAKOV (Producent, współscenarzysta)

Znany rosyjski przedsiębiorca, który prowadzi interesy na całym świecie, również na obszarze branży rozrywkowej. Wraz z Maksimem Fadeevem założył w 2007 roku Glukoza Production Studios, znane także pod nazwą Glukoza Animation. Maksim jest kreatywnym liderem firmy, Alexander zajmuje się jej marketingiem oraz ogólnym rozwojem na rynkach międzynarodowych. „Sawa. Mały wielki bohater” to pierwszy wyprodukowany przez Aleksandra projekt pełnometrażowy.

Może Ci się również spodoba