Jestem najlepsza. Ja, Tonya

PREMIERA: 02.03.2018

Produkcja: USA 2017

Obsada:

MARGOT ROBBIE (Tonya Harding)

 

Australijska aktorka, która przebojem wdarła się na międzynarodową scenę rolą u boku Leonardo DiCaprio w „Wilku z Wall Street” Martina Scorsese. Później jeszcze wielokrotnie czarowała widzów, szczególnie występami w „Legionie samobójców” Davida Ayera, „Whiskey Tango Foxtrot” Glenna Ficarry i Johna Requy, „Czasie na miłość” Richarda Curtisa, „Z jak Zachariasz” Craiga Zobela oraz „Francuskiej suicie” Saula Dibba. Światowa publiczność mogła ją niedawno podziwiać u boku Domhnalla Gleasona w „Żegnaj Christopher Robin” Simona Curtisa, a już niedługo na ekrany kin trafi „Mary Queen of Scots” Josie Rourke, gdzie aktorka wcieliła się w Królową Elżbietę I. Margot Robbie ma również własną firmę produkcyjną, LuckyChap Entertainment, z którą rozwija szereg ciekawych projektów o silnych kobietach radzących sobie w męskim świecie. Wśród nich „Marian”, opowieść o legendarnej ukochanej Robin Hooda, która przejmuje szlachetną misję rabowania bogatych i oddawania biednym po tym, jak książę złodziei umiera.

 

SEBASTIAN STAN (Jeff Gillooly)

 

Aktor, którego światowa publiczność kojarzy z roli Bucky’ego Barnesa, czyli Zimowego Żołnierza, z produkcji tworzących filmowe uniwersum Marvela. Na swoim koncie ma również występy w „Marsjaninie” Ridleya Scotta, „Logan Lucky” Stevena Soderbergha, „Nigdy nie jest za późno” Jonathana Demme’a, „Czarnym łabędziu” Darrena Aronofsky’ego, „Jutro będzie futro” Steve’a Pinka czy „Zaginionej” Heitora Dahlii. Niedawno zakończył pracę nad „We Have Always Lived in the Castle” Stacie Passon, a za kilka miesięcy będziemy mogli go oglądać ponownie jako Bucky’ego Barnesa w „Avengers: Wojnie bez granic” braci Russo. Z kolei telewidzowie mogą kojarzyć Stana z roli Cartera Baizena w „Plotkarze”.

 

ALLISON JANNEY (LaVona Golden)

 

Aktorka charakterystyczna, która przebiła się do hollywoodzkiej pierwszej ligi i coraz częściej gra ważne role w prestiżowych projektach. Miłośnicy seriali kojarzą ją z pewnością z popularnej „Mamuśki”, gdzie stworzyła fantastyczny duet z Anną Faris, a także z „Masters of Sex”. Za oba projekty Janney została nagrodzona statuetkami Emmy. Wcześniej tryumfowała czterokrotnie za drugoplanową rolę w „Prezydenckim pokerze”. Widzowie kinowi znają ją z wszechstronności – zagrała między innymi w „Służących” i „Dziewczynie z pociągu” Tate’a Taylora, „Godzinach” Stephena Daldry’ego, „Agentce” Paula Feiga, „American Beauty” Sama Mendesa, „Burzy lodowej” Anga Lee „Osobliwym domu Pani Peregrine” Tima Burtona, „Zakochanej złośnicy” Gila Jungera czy „Juno” Jasona Reitmana. Użyczyła również swojego głosu w „Gdzie jest Nemo?” Andrew Stantona i „Minionkach” Kyle’a Baldy i Pierre’a Coffina.

 

JULIANNE NICHOLSON (Diane Rawlinson)

 

Zachwyciła po raz pierwszy w roli Jenny Shaw w popularnym serialu telewizyjnym „Ally McBeal”, później występowała  między innymi w „Puccinim dla początkujących” Marii Maggenti, „Sierpniu w hrabstwie Osage” Johna Wellsa, „Pakcie z diabłem” Scotta Copera oraz takich produkcjach telewizyjnych jak „Zakazane imperium”, „Masters of Sex” oraz „The Red Road”. Obecnie będzie walczyła o uwagę widzów rolami w „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” Craiga Gillspie’ego oraz miniserialu „Law & Order True Crime: The Menendez Murders”.

Może Ci się również spodoba