Czy projektor do kina domowego sprawdzi się w kinie plenerowym?

Rzutnik kinowy

Kino plenerowe to coś co doskonale znamy z filmów romantycznych, jak również coraz częściej spotkać możemy je także w różnego rodzaju knajpach czy podczas różnych uroczystości. To marzenie wielu dla spędzenia wspólnego wieczoru z ukochaną osobą lub całą rodziną. Projektor do kina plenerowego to niezbędny element aby stworzyć przyjemne miejsce na kino w plenerze. To niebanalne rozwiązanie o ciekawym charakterze, które z pewnością zaciekawi osoby nam towarzyszące i będzie dobrym sposobem na umilenie wspólnego czasu.

Kino w plenerze co należy przygotować?

Jeśli plany o kinie w plenerze bierzemy na poważnie, warto zaaranżować miejsce oraz przygotować wszelkie konieczne elementy. Najistotniejszym z nich będzie wybór odpowiedniego rzutnika, jest to bowiem specjalistyczny projektor do filmów. Musimy wyposażyć się w tego typu artykuł ze względu na to, że film puszczany będzie z zewnątrz dlatego musi być on odpowiednio przygotowany i przystosowany do różnych panujących warunków. Profesjonalne projektory w kinie na świeżym powietrzu zakupimy w cenach zaczynających się już od 2 tysięcy złotych.

Projektor do kina plenerowego – wybór odpowiedniego do kina w plenerze

W przypadku kina plenerowego bądź kina samochodowego na własny użytek możemy zrezygnować z uchwytów oraz innych dodatkowych elementów, ponieważ projektor do kina domowego możemy umieścić po prostu na stoliku. Istotną kwestią będzie jednak jasność dla lampy od danego rzutnika, ponieważ powinna być ona odpowiednio widoczna. Dobrą opcją jest również to, aby projektor ten zapewniał dobrą korekcję wyświetlanego obrazu. Odpowiednia powinna być również rozdzielczość, przynajmniej z jakością Full HD oraz jasnością obrazu 1080p. Jeśli oczekujemy więcej, warto zdecydować się na projektor UHD 45. 

Projektor do kina plenerowego a ekran do wyświetlania filmu

Ekran odpowiedni do wyświetlania filmu w kinie plenerowym jest istotną kwestią dość istotną. Nie musimy jednak wydawać na nie dużo pieniędzy, ponieważ w tym celu wystarczy nam ściana o odpowiednio gładkiej fakturze i jednolitym kolorze. W tym przypadku jednak konieczne będzie poprawianie jakości obrazu. Alternatywą dla tego typu rozwiązania może okazać się wykorzystanie prześcieradła bądź białego płótna. Warto zadbać o to, aby było ono odpowiednio przygotowane i wyprasowane aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Możemy również zdecydować się na zakup specjalistycznego ekranu projekcyjnego

Projektor do kina plenerowego

Organizując własne kino w plenerze musimy liczyć się z różnymi kwestiami, zarówno w tymi związanymi ze znalezieniem odpowiedniego miejsca jak i przygotowaniem ekranu oraz zakupu projektora do tego rodzaju kina. Nie każdy jednak wie, że projektor do domu niekoniecznie będzie w pełni zadowalającym i lepiej wybrać profesjonalne rozwiązania. Wyjątkiem jest sytuacja, w której planujemy małe kino plenerowe. Dodatkowo domowy rzutnik nie jest przeznaczony do użytku na zewnątrz i jego użytkowanie w zmiennych warunkach może być kłopotliwe. Dlatego też najbardziej racjonalnym rozwiązaniem okazuje się po prostu zakup projektora do kina plenerowego. 

Może Ci się również spodoba